Intervalový trénink na ergometru

Poradíme vám, jak na ergometru trénovat opravdu efektivně a jak si rapidně zvýšit fyzickou kondici.

Intervalový trénink je novým receptem na rychlé a efektivní spalování tuků. Můžete zapomenout na hodiny běhání, nebo ježdění na kole. Vyzkoušejte intervalový trénink a zahrňte do něj i jízdu na ergometru, elektronicky ovládaném eliptickém trenažéru.

Základem intervalového tréninku je aerobní aktivita. To je taková pohybová aktivita, která vyžaduje zvýšený přísun kyslíku po delší dobu. Aerobní trénink je ovšem docela přeceňován, co se týče spalování tuků. Vesměs vede hlavně ke zvyšování fyzické kondice, což samozřejmě není k zahození, ale pokud chcete zhubnout...

Co je intervalový trénink?

Je to tělesná aktivita, která zahrnuje krátké intenzivní fyzicky náročné výkony. Vysoká intenzita se střídá v intervalech s odpočinkovou částí, která může zahrnovat úplný odpočinek a/nebo nižší intenzitu aktivity. 

Takovou zátěží trénujeme především tempo, rychlost a vytrvalost. Musí však být dobře naplánovaný, nebo řízený profesionálním fitness trenérem.

Intervalovým tréninkem docílíte zrychlení metabolismu, které může trvat celý den nebo i déle. Dochází k rychlejšímu spalování tuků, proces spalování nastartovaný intervalovým tréninkem pak trvá po zbytek dne, kdy už třeba sedíte doma u počítače. Tělo díky zrychlenému metabolismu stále intenzivně spaluje. 

Ergometr je ideálním fitness strojem pro intervalový trénink - je šetrný ke kloubům, měří tepovou frekvenci a hlídá tak aerobní hladinu vaší fyzické aktivity. Jaký koupit domů?

Levný ergometr na doma - inSPORTline Denver

Za skvělou cenu koupíte oblíbený a podle recenzí majitelů kvalitní ergometr Denver. Za americkým názvem se skrývá elektronicky ovládaný eliptical určený pro aktivní cvičení. Je vybaven přehledným computerem  zobrazujícím všechny důležité tréninkové informace jako např. čas, rychlost, vzdálenost, kalorie, tepová frekvence, výkon. Systém BeltDrive zajišťuje tichý a plynulý chod tohoto stroje. Má měřič tepu na madlech, ale přesnější je dodávaný hrudní pás. Uživatelů oceňují především elektronicky ovládané přizpůsobení se zátěže aktuálnímu tepu a také tichý chod, tolik vyžadovaný pro domácí fitness stroje.


Publikováno: 28. 8. 2016