Ergometr je dobrá volba i pro cvičence s vyšší váhou

Pan František uvedl v recenzi, že je prostorově výrazný člověk se 180 kilogramy váhy. Chtěl se však zapojit do fyzické aktivity, aniž by přitom ohrozil své zdraví. Zvolil recumbent - robustní ergometr - a se svou volbou je spokojen.

Pan František začal na recumbentu cvičit velice rozumně, to znamená ráno i večer po 15 minutách. Potvrdil, že tato "potní kúra" skutečně funguje.

Hlavní předností všech ergometrů je elektronické ovládání zátěže, takže se plynule přizpůsobí vaší aktuální tepové frekvenci. Jsou proto výborné pro rehabilitační cvičení a udržení kondice v jakémkoliv věku. Mají variabilní programy a cvičení tak rychle ubíhá. K tomu se vyjadřují i další uživatelé v recenzích, konkrétně tak, že zatímco na mechanicky ovládaném stroji věšeli prádlo, na ergometru kupodivu jezdí denně a celou rodinu to baví!

Zásadní je ovšem správné nastavení ergometru. Každý si sedadla a řídítka přizpůsobí své postavě i váze, délce horních a dolních končetin.

Postup cvičení na ergometru

Postup cvičení na ergometru je shodný pro všechny váhové kategorie. Začíná se rozcvičkou, strečinkem. Používejte přednastavené programy ergometru a cvičte pravidelně, například 3× týdně po půlhodině (podle individuálních potřeb a možností). Menší zátěž postupně zvyšujte. Na závěr se opět protáhněte a uvolněte svaly.

A ještě jedna recenze ergometru, tentokrát rotopedu inCondi, který propojíte s tabletem a díky tomu jezdíte jakoby v reálném světě, po horách, velkoměstech a podobně. "Není potřeba se rozepisovat, prostě výborná volba pro trénink celé rodiny. Je to zvláštní, ale oproti mechanickým strojům je jízda na tomto zábava."


Publikováno: 7. 7. 2016