Co nabízí nejnovější generace ergometrů?

Pravidelný pohyb je nezbytný pro udržení tělesného i psychického zdraví. K jeho zajištění v pohodlí domova je velmi žádaný ergometr. Seznamte se s možnostmi nejnovější generace těchto fitness strojů.

Ergometr je vybaven indukční brzdou, která umožňuje dávkování zátěže. Je to ideální trenažér pro získání a udržení kondice v jakémkoliv věku. Posílí rovnoměrně celé tělo a uplatní se rovněž při rehabilitaci. Do správného tempa vás dostane program řízený pulsem. Také design současných ergometrů je na vysoké úrovni, takže se stávají i moderními doplňky interiérů. 

Funkční a pohodlné

Nejprodávanější ergometry disponují zabudovanými senzory v rukojetích či systémem BeltDrive, který zaručuje tichý chod. Podle uživatelů neruší při sledování TV ani nebudí dítě. Ergometry si poradí i s vyrovnáváním nerovností podlahy, jsou vybaveny ergonomickým sedlem nastavitelným vertikálně i horizontálně a kolečky pro snadný transport. 

Počítač ergometru měří obvykle čas, rychlost, kadenci, vzdálenost, spotřebu kalorií a tepovou frekvenci. Právě možnost sledovat nejrůznější hodnoty uživatelé tolik oceňují, ať už z hlediska zájmu, nebo ze zdravotních důvodů.


Publikováno: 5. 4. 2016