Jak správně doma cvičit na ergometru?

Hlavní výhodou ergometru je, že má elektronické ovládání zátěže, takže se plynule přizpůsobí vaší aktuální tepové frekvenci. Je ideální pro rehabilitační cvičení a udržení kondice v jakémkoliv věku.

Klíčové je správné nastavení a funkčnost ergometru. Na dobře nastaveném a funkčním ergometru vystihněte ideální polohu pro vaši postavu, s ohledem na délku dolních i horních končetin. Moderní ergometry mají totiž polohovatelná sedadla a řídítka.

Začněte rozcvičkou, strečinkem. Využívejte výchozí, přednastavené programy a cvičte pravidelně, nejméně 3× týdně po 20 minutách. Nejdříve s menší zátěží, kterou postupně zvyšujte. Na závěr zařaďte opět protáhnutí a uvolněte svaly.

Základ domácí posilovny

Posilovací cvičení a relax vás udrží ve fyzické i psychické rovnováze. Pohyb je přirozený, a kdo život prosedí, koleduje si o nejrůznější nemoci. Nezáleží na tom, jaké cvičení si vyberete, důležité je, aby prospívalo tělu i duši.

Jako základní vybavení domácí posilovny se doporučuje právě ergometr, běžecký pás a veslovací trenažér. Nemá to být ovšem o velkých investicích - záleží především na vaší disciplíně a radosti z pohybu.

Zdroj fotografie: i.ytimg.com


Publikováno: 23. 3. 2016